Rodzaje kocich toalet

Wyróżniamy cztery rodzaje kocich toalet. są to:

– zakryta (występuje też z daszkiem pełnym lub półotwartym),
– otwarta,
– samoczyszcząca,
– z podwójnym dnem.
Te kuwety różnią się tym, albowiem dla ilustracji kociej toalety zadaszonej, ograniczone jest wyrzucanie się się żwirku, a przez zastosowanego w niej specjalne filtry nie rozprowadza się nieprzyjemny zapach. Zarezerwowane one są dla kotów, jakie lubią przekopywać, ale uważaj – nie każde koty są w stanie akceptować je, choć większość zgadza się, ale są wyjątki, jakie za nic nie chcą wejść.
Lecz w kwestii kuwety otwartej (klasycznej), jaka bywa najczęściej wykonana z materiału sztucznego, jest ona przeznaczona dla wszelkich kotów. Powinno się zapamiętać o dobrze dobranym rozmiarze. Określone z nich są wyposażone w zakończenie, żeby bezproblemowo podtrzymać higienę.

Kuweta samoczyszcząca, celujący wybór dla osób, które naprawdę nie lubią wywiązywać się z tej czynności. Jest to urządzenie, które jest wyposażone w czujnik ruchu. Po czasie, który został przez nas opracowany, bądź po okresowości, kuweta samoczynnie uruchamia mechanizm, który zamiata zanieczyszczenia do pojemnika, czy też do ścieków. W wyglądzie bardzo różni się od innych kuwet.

Kocia toaleta z podwójnym dnem, jest ona złożona z dwóch części, jedna jest sitkiem z otworami (wielkość zależy od zestawu). Przez tą cechę płynna nieczystość spada w kierunku dołu. Ten typ kociej toalety jest dostępny w dwóch podgatunkach – w których można wsypać żwirek oraz w jakich nie można. Jest to najlepsza kategoria dla tych osób, które często czyszczą kuwetę.

Rozmiary kocich toalet
Wymieniamy trzy rozmiary kuwet, a są to rozmiary dla kotów jakie:

– ukończyły już dwunasty tydzień życia,
– nie nie skończyły jeszcze dwunastego tygodnia życia,
– są już dorosłe.
Kocia toaleta dla malutkich kociąt nie powinna być za wysoka, że może nieść za sobą problem przy wejściu. Gdy tylko kot już osiągnie 12 tydzień życia, powinno się uzyskać nową i większą kocią toaletę, w tym celu, aby wysypać stosowną ilość żwirku. Od kiedy kot już będzie dorosły, trzeba będzie wtedy dopasować rozmiar pod jego wielkość.
Najlepiej wybrać rozmiar o model większy i mieć pewność, że będzie ona odpowiednia dla kotka. Jeśli kotek ma problemy ze stawami, to nie wybieraj mu kuwet z wielkimi progami. Jeśli kocię lubi rozkopywać i zagrzebywać nieczystości w żwirku, to najlepszy jest wyżej podany gatunek zadaszony, ale zostało na górze napisane – należy uważać, ponieważ określone koty mogą nie akceptować takich kuwet, większość akceptuje, bowiem zdarzają się wyjątki.
Jeśli nie podoba Ci się to, gdy kocia toaleta jest widoczna w Twoim pokoju, to wolno Ci podjąć decyzję na kupno mebla, w jakim można wstawić w środek kuwetę, jeśli nadejdzie pewny przypadek, że ograniczy Cię malutka przestrzeń, to możesz się zdecydować na kuwetę narożną, jaką można położyć w kącie. Dostępne są w asortymencie kuwety narożne z zadaszeniem, jak i również bez zadaszenia.
Warto co więcej zaopatrzyć się w akcesoria, jakie ułatwiają {sprzątanie|oczyszczanie odchodów podobnie jak i użycie, utrudniają roznoszenie żwirku poza kuwetę i neutralizują bardzo nieprzyjemne zapachy.
karma dla kotów https://www.krakvet.pl/chy_m_Koty-29960.html