Obroże obrożach przeciw kleszczom dla psów.

Urlop letni jest wyborną okazją, żeby dać czas naszemu pupilowi. Wycieczka z ulubionym psem to jedyna w swoim rodzaju okoliczność, zrelaksować się, jednocześnie dając zwierzakowi chwilę. W lecietrzeba pamiętać o kleszczach, gdyż nasze czworonogi są na nie podatne. Psy, które potrzebują sporo ruchu na zewnątrz, na przykład labradory, notorycznie są atakowane przez kleszcze. Jak można ochronić nasze zwierzęta?

Obroża dla psa na kleszcze

Najpopularniejszą receptą obrony przed kleszczami jest obroża dla psa, która zawiera preparat na kleszcze. Na rynku dostępne są liczne rodzaje obroży przeciwko kleszczom. Obroże na kleszcze charakteryzują się długotrwałą efektywnością ,a także niewielką ceną. Są produkowane dla ras psów wielu wymiarów, dzięki czemu bez problemu znajdziemy średnicę odpowiednią dla wielkości naszego zwierzaka.

Preparaty na kleszcze

Środki na kleszcze używane w obrożach przeciwkleszczowych są ziołowe albo lekami na kleszcze. Te drugie odznaczają się skuteczniejszym działaniem przeciwkleszczowym.Ilość preparatu na kleszcze musi być odpowiednia do wagi psa, trzeba więc przeczytać przed nałożeniem, że znaleziona obroża na kleszcze jest bezpieczna.

Obroża Foresto

Znanym producentem obróż z preparatem na kleszcze jest firma Bayer, sprzedająca obroże Foresto, mające w sobie imidaklopryd i flumetrynę, które są niepachnącymi substancjami czynnymi przeciw pasożytom. Produkowane są dwie obroże na kleszcze – dla psów mniejszych niż 8kg oraz dla psów większych niż 8kg. Obroże Foresto mają działanie jednocześnie przeciwkleszczowe ,jak i przeciwpchelne, przez co zapewniają ogólną opiekę psiaka. Obroża dla psa jest skuteczna przez 8 miesięcy, ponadto działa od założenia.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze są nosicielami licznych groźnych chorób, jak borelioza, babeszjoza lub erlichioza. Zwierzaki z chęcią przebywające w zaroślach, na przykład labradory, potrzebują szczególnej profilaktyki w formie preparatów na kleszcze, gdyż zarażenie spowodowana złapaniem kleszcza stanowi niebezpieczeństwo utraty zdrowia naszego zwierzaka. Obróżka dla psa z preparatem na kleszcze chroni ugryzienia psa przez pasożyta, przez co pozwala ochronę przed poważnymi schorzeniami. Dla labradorów, kochające pływanie potrzebna jest specjalna ochrona, na przykład w postaci kropli mających preparat na kleszcze lub specjalne szampony działające na kleszcze. Żeby zabezpieczyć psa w trakcie wakacyjnej wyprawy trzeba zaopatrzyć się w skuteczne preparaty na kleszcze dla zwierzaka.

obroża przeciw kleszczom