Jakie zabawki są najlepsze dla twojego pupila?

Wybór zabawki dla psa.

Czas zabaw z czworonogiem jest dobrą szansą, żeby wykorzystać energię swojego pupila, a jednocześnie budować więź. Codzienne zabawy wpływają korzystnie na zdrowie psa, oraz dają frajdę opiekunowi. Zabawy warto jest wzbogacać używając zabawek dla psów. Na rynku natkniemy się dużo różnych kategorii zabawek dla psów, jednak jak dobrać tą odpowiednią?

Piłki dla psa.

Ulubioną zabawką naszych czworonogów jest piłka dla psa. Tą tradycyjną zabawkę kupimy we wszystkich punktów zoologicznych w zróżnicowanych rozmiarach, odpowiednich do gabarytów naszego psa. Piłki dla psów produkowane są z szeregu tworzyw, istnieją piłki z gumy, z materiału a także z plastiku. Wybierając piłki dla psa powinniśmy zwrócić uwagę na jej wielkość. Rozmiary piłek dla psów są stałe, ale trzeba pamiętać o możliwości zakrztuszenia się podczas zabawy, w sytuacji gdy piłka dla psa okazuje się zbyt mała. Wybierając nową piłkę myślmy o ochronie naszych zwierząt. Jest to wyjątkowo ważne, kiedy jesteśmy właścicielami niewielkich odmian psów, jak pudle albo yorki, którym kupujemy niestandardowe wielkości piłek.

Frisbee dla psa.

Kiedy chcielibyśmy wyszaleć się z psem na zewnątrz doskonałym wyborem będzie frisbee dla psa. Nie sposób odnaleźć zwierzaka, który oprze się w tej zabawce. Frisbee dla psa lepiej wykorzystać na otwartej przestrzeni, jak łąka, park czy ogród, gdzie zwierzak będzie mógł rozpędzenia się. Jeśli podopieczny umie aportować, powinniśmy kupić frisbee dla psa o dobranej średnicy, aby zwierzakowi łatwo było trzymać przedmiot w zębach. Frisbee dla psa nie powinno być zbyt twarde, gdyż występuje możliwość przypadkowego uderzenia psa zabawką podczas zabawy, dlatego mając na celu ustrzeżenie się bolesnych wypadków szukajmy zabawek elastycznych. Zabawa z frisbee może stać się ekscytującą formą aktywności fizycznej, a wiadomo przecież, że sport to zdrowie!

https://www.krakvet.pl/ sklep zoologiczny